Jin-jang
A jin-jang szimbólum a kínai motívumok közül, az egyik legismertebb, amely nem csak egy egyszerű ábra.
A kör egyik fele fehér-ez a jang
A kör másik fele fekete- ez a jin
A két alapszimbólum a jin és a jang, önmagában egyik sem jó, sem rossz; a rosszat, a károsat, a hátráltatót az egyik erő másik feletti túltengése idézi elő. A kör elsődleges jelképe a taoista filozófiának. A világot fenntartó ellentétes erők egyensúlyát szimbolizálja. A jin a passzív, negatív erő, amelyet a női elvet jelképező fekete szín ábrázol, a jang pedig a pozitív, aktív erő, amelyet a férfiasság fehér színe jelez. Harmónia csak akkor jöhet létre, ha a két erő egyensúlya tökéletes.
Mandalák
A mandala egy szimmetrus kép. Geometriai alakokból épül fel.
A kör jelképezi az szellemiséget.
A négyzet, és szögletes formák az anyagiakat.
A színek, pedig az érzelmeket.
Hogy mindez mire jó? Általában az emberek képként a szobájuk falára akasztájk. Dísznek is gyönyörűek, de nem erre valók. Ha ránézel a mandaládra, megnyugodsz, vagy éppen teletöltődsz energiával. A mandala segít kilendíteni a depiből, oldja a stresszt, tehát mindenféle gyógy hatása van, hogy mi, az a mandalától függ.
Szív
Mindenki ismeri ezt a szimbólumot, és a jelentését is. De azt kevésbé, hogy honnan származik..
Mindenkinek mást jelentetett.
Az vadászó ősembernek: a siker szimbóluma volt. Úgy tartották, hogy az állat szívében van az összes jó tulajdonsága. Amikor a vadász megette az állat szívét, úgy gondolták, hogy az összes pozitív tulajdonsága átszállt belé.
Görögországban: A szívet lant alakban ábrázolták. A lant a szerelem istenének, Erosznak volt a hangszere.
Most, Európában a szív a szerelem, szív, szeretet jeleképe, viszont Afrikában a menekülést, és a szenvedést szimbolizálja. |